טיול מאורגן למצרים 5 ימים

תוכן עניינים

טיולים מאורגנים למצרים 5 ימים

אם אתם מחפשים לבקר במצרים, טיול המאורגן על ידי מפעיל טיולים מומחה יכול להיות הדרך הטובה ביותר לראות את האתרים החשובים ביותר במדינה. בטיול בן חמישה ימים זה, תבלו בעיר הבירה קהיר ותיסעו דרומה ללוקסור ואסואן.

התחנה הראשונה שלכם היא רמת גיזה, ביתם של הפירמידות האייקוניות של צ'אופס, צ'פרן ומייסרינוס. תהיה לך גם הזדמנות לבקר בספינקס, פסל ענק בעל ראש אריה ששומר על הפירמידות.

יום 1

התחל את הטיול שלך למצרים עם סיור יום שלם בקהיר, כולל ביקורים ברמת גיזה ובספינקס. חקור את הפירמידות הגדולות האגדיות של צ'אופס, צ'פרן ומיסרינוס; להעריץ את הספינקס השומר, פסל מיתי של ראש אדם בגוף אריה, שנאמר כי הוא מסמל כוח ואינטליגנציה.

מאוחר יותר, סטה מהשביל החמור אל דחשור וסאקארה כדי לראות כמה מהפירמידות העתיקות ביותר במדינה. חורבות עתיקות אלה מכילות כמה מהמבנים המוכרים ביותר בעולם החצובים באבן וכוללות את הפירמידה הכפופה, ניסיון ראשון לפירמידה בעלת צד שטוח.

המדריך האגיפטולוג שלכם יצטרף אליכם לסיור זה, החושף את היופי הנצחי של מבני אבן החול שפעם פקדו את העיר האדירה הזו ועיצבו את ההיסטוריה. תבקרו גם בבית הקברות של סקארה, שם תגלו את פירמידת המדרגות של ג'וסר – אחד המבנים מעוררי הכבוד בכל ההיסטוריה המצרית.

הקדישו את שארית הבוקר שלכם לחקור את המוזיאון האגדתי של קהיר, ביתו של אחד האוספים הגדולים ביותר של חפצים מצריים בעולם. תמצאו שפע של אוצרות מהפרעונים של מצרים העתיקה, כולל מסכת הזהב ללא רבב של תותנקאמון.

במהלך סיור זה, תהיה לך גם הזדמנות לצאת אל המדבר ולחקור כמה מהחורבות העתיקות ביותר בעולם. אפשרות זו דורשת תשלום נוסף וניתן להוסיף אותה רק על ידי סוכן הנסיעות שלך בעת ההזמנה.

סיור זה כולל גם הסעות אל המדבר המערבי וממנו. זהו טיול קל של 2-3 ימים שיספק לכם הזדמנות לחקור את ההריסות העתיקות של עיירה קטנה ליד קהיר, כמו גם כמה מהנופים המדהימים ביותר בכל מצרים. תהיה לך גם אפשרות לטפס במעלה הר הפירמידה לתצפיות מרהיבות על המדבר.

יום 2

היום השני הוא שלכם לחקור את עיר הבירה קהיר בקצב שלכם, עם זמן לשוטט במבוך של דוכנים בבזאר ההומה של חאן אל-חלילי או ללגום כוס קפה ולספוג את התרבות באחד מהמוזיאונים הרבים. או, אולי תצאו לטיול של יום שלם לאלכסנדריה, העיר השנייה בגודלה במצרים; כאן תגלו את השורשים ההלניים העשירים שלו ואת האסתטיקה המודרנית והאורבנית שלו.

התחנה הראשונה שלכם היא רמת גיזה, שם תראו שלוש פירמידות שנבנו על ידי השושלות השלישית והרביעית, כמו גם את הספינקס. ראש האדם העצום, גוף האריה, הוא סמל מסורתי של כוח ואינטליגנציה.

לאחר מכן, תיסע לתוך המדבר כדי לבקר בעיר העתיקה ממפיס; מתחם המקדשים הקדום ביותר בכל מצרים. תראו גם את פירמידת המדרגות של ג'וסר, אנדרטה מתנשאת שנחשבה בעבר למבנה הגבוה בעולם.

בהתאם ללוחות הזמנים של הטיסות, סיור אופציונלי לאבו סימבל עשוי להיות מוצע היום במקום ביום 8. תיהנו מסיור מודרך באתר מרהיב זה, בין הישגי הבנייה המרשימים ביותר של רעמסס השני. ארבעה פסלים בגובה של כמעט 70 רגל של פרעה חצובים במצוק אבן חול דרמטי.

סיור זה יכלול גם ביקור בעמק המלכים, שם תרדו לקברים של תותנקאמון וסטי הראשון. התפעלו מציורי הקיר הצבעוניים וההירוגליפים המקשטים את קבריהם המגולפים בצורה מורכבת.

תסיימו את סיורכם בטיול למקדש חטשפסות, אחד מהאתרים היוקרתיים של מצרים ומקום קבורתו של אחד מגדולי הפרעונים. תוכלו גם לסייר בקולוסי ממנון, שני פסלי אבן בגובה 60 רגל השומרים על הנקרופוליס של המלך מאז 1350 לפני הספירה.

יום 3

לאחר ארוחת הבוקר במלון, פגשו את האגיפטולוג שלכם ונסעו למוזיאון המצרי. אחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בעולם, הוא מתגאה באוסף מרשים של חפצים מצריים – כולל אוצרות מקברו של תותנקאמון.

לאחר המוזיאון, תבקרו בקהיר האסלאמית, פינה מרתקת בקהיר ששגשגה תחת האסלאם עד המאה ה-19. התעמקו בהיסטוריה המפורסמת של המסגדים והכנסיות של העיר.

היום תבקרו במצודת צלאח א-דין מהמאה ה-12 ובמסגד מוחמד עלי, שניהם בהזמנת הסולטן צלאח א-דין; תבקרו גם בחאן אל-חלילי, בזאר מימי הביניים שחובה לראות בכל טיול במצרים.

לאחר מכן, עלו על ספינת התענוגות שלכם בנהר הנילוס כדי להפליג דרומה לאתר לוקסור הרשום על ידי אונסק"ו ולסייר במקדש קרנק, שבו קומפלקס של עמודים, אובליסקים וקולוסים שמר בעבר על קברי המלכים. תוכלו לראות את סצנות הלילה המוארות של המקדש, ולסיים את זמנכם כאן בביקור במסגד אבו אל-חאגג, השוכן על חורבות מקדש לוקסור.

אסואן ואבו סימבל – Aswan and Abu Simbel

הבוקר, בקרו במקדשי אבו סימבל הרשומים על ידי אונסק"ו בדרום מצרים. מסיבי זה היה החביב על פרעה רעמסס השני, והוא כולל ארבעה פסלים ענקיים שנחצבו בסלע דמוי צוק.

צא לסיור במקדשי האתר, שם ציורי קיר של סצנות שמורות להפליא מספרות את סיפור חייו של המלך. תמצאו גם את הפסלים העצומים של נפרטארי, אשתו; וקבר המכיל שפע של ציורי קברים.

אסואן היא מקום ייחודי באמת לבלות בו כמה ימים נוספים במצרים – זה לא דומה לשום מקום אחר שתבקרו בו במדינה, עם תרבות ואווירה אחרת לגמרי. תוכלו לחקור את חורבותיו העתיקות המדהימות ואת הסכר הגבוה של אסואן, בין שאר נקודות השיא.

יום 4

לאחר ארוחת בוקר נינוחה, ילוו אתכם לרמת גיזה כדי לראות את אחד משבעת פלאי תבל: הפירמידות הגדולות. יהיה לך זמן לצלם את המתחם המרשים הזה לפני העלייה לרכבת גיזה אקספרס לנסיעתך חזרה לקהיר.

לאחר מכן, תבקרו במוזיאון המצרי המפואר, שם ממתינים לבדיקתכם אוצרות שהתגלו מקברי פרעונים. תוכלו גם לסייר בקהיר הקופטית, שם תבקרו בכנסייה התלויה ובבית הכנסת בן עזרא, ואז תלכו לקהיר האסלאמית כדי לחקור את בזאר חאן אל חלילי, בזאר מימי הביניים.

תוכלו גם לקחת פליקה על נהר הנילוס לשייט לאורך המים השופעים, שם תוכלו לצפות באובליסקים מגולפים מעוטרים ומקדשים חבויים בנווה מדבר. לאחר מכן, סעו ללוקסור, הידועה בעת העתיקה בשם תבאי ובירת מצרים במהלך הממלכה התיכונה והממלכה החדשה.

בלוקסור תבקרו ב-Karnak, מתחם מקדשים רחב ידיים שבו סגדו לאל אמון, ותבקרו במוזיאון המרשים של לוקסור. לאחר מכן, תבקרו בעמק המלכים, אתר קבורה בו ניצב קברו של תותנקאמון.

משם תלכו לאסואן, שם תבקרו בסכר הגבוה ותיסעו 3 שעות מחוץ לעיר אל אבו סימבל, אחד ממתחמי המקדשים המפורסמים במצרים. תוכל לחזות במעבר הדרמטי של האתר הקדוש הזה, ולשמוע מהמדריך הפרטי שלך על הנס המצרי העתיק הזה.

תוכלו ללון במלונות הטובים ביותר בכל הטיול, כולל מלון Mena House עם חדר נוף לפירמידות מעולה וארמון החורף הישן לוקסור. מסלול זה בן 5 ימים כולל גם שייט של 4 לילות במורד נהר הנילוס האגדי, חוויה בלתי נשכחת שחושפת כמה מהאתרים המדהימים ביותר במצרים.

יום 5

לאחר בילוי בקהיר, נצא דרומה כדי לראות כמה מהאנדרטאות האייקוניות ביותר של מצרים. טיול זה כולל ביקור בפירמידות הגדולות של גיזה, הספינקס והמוזיאון המצרי הגדול, כמו גם סיור בבזאר חאן אל חלילי ושייט בארוחת ערב על נהר הנילוס.

נבלה גם יום בסיור בעיר העתיקה של אלכסנדריה, שם תראה אדריכלות יוונית-רומית וכמה מהחופים המרהיבים ביותר של הים התיכון. זהו מקום נהדר להירגע ולהיטען לפני החזרה אל ההמולה של קהיר.

דבר אחד שכדאי להימנע מלעשות בזמן בקהיר הוא להוליך הונאה מכספך על ידי אנשים שמנסים לגרום לך לקנות משהו מהחנות שלהם. זה נכון במיוחד במתחם הפירמידות הגדולות, שם תוכלו לשמוע אותם זועקים מחירים מחלון הראווה שלהם בזמן שהם מוכרים לכם טיולי גמלים ומזכרות.

הדרך הטובה ביותר להימנע מהמלכודות הללו היא לערוך מחקר קטן לפני שאתה הולך, ולבקש מסוכן הנסיעות או האגיפטולוג שלך עצות כיצד להימנע מהן. זה יעזור לך לחסוך זמן וכסף, וייתן לך את הביטחון ללכת בלי חשבון כבד בסוף.

ביום האחרון של הטיול המאורגן למצרים 5 ימים, תבלה את הבוקר בנסיעה מאסואן ללוקסור. זוהי אופציה מצוינת למי שרוצה לחסוך קצת זמן וכסף, מכיוון שאתה יכול לנסוע בין הערים במקום לשייט על הנילוס. עדיין תוכל לחוות כמה מהאטרקציות המפורסמות ביותר במדינה, ותחסוך לעצמך את הטרחה של התמודדות עם המונים באוטובוסים הציבוריים.

מצאו יעדים נוספים

טיולים מאורגנים למזרח

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול מאורגן למזרח טיולים מאורגנים למזרח מציעים למטיילים דרך נוחה ונטולת טרחה להכיר את התרבויות, הנופים והאטרקציות העשירות והמגוונות של אזור מרתק זה. הסיורים מתוכננים בקפידה וכוללים בדרך כלל תחבורה, לינה, סיורים מודרכים ולעיתים ארוחות, והם מאפשרים למשתתפים להתמקד בהנאה מחוויית הטיול שלהם בלי הלחץ של הלוגיסטיקה וההתארגנות. בין

לגלות עוד
ביטוח נסיעות לקבוצות

ביטוח נסיעות לקבוצות

למה חשוב לעשות ביטוח נסיעות לטיול מאורגן? טיולים מאורגנים הם כיף חיים אמיתי, שאפשר לחלוק עם חברים אחרים, פנסיונרים בגילכם, אולי עם אנשים אחרים שיש להם צרכים מיוחדים וכן הלאה. כך או כך, לא משנה באיזו מסגרת הטיול שלכם ועם מי אתם מטיילים, חשוב תמיד לרכוש לכל הפחות ביטוח נסיעות בסיסי – המשיכו לקרוא.  כמה

לגלות עוד

מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית

הכל על מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית הישאר במלון חמישה כוכבים זה בקירניה כדי לחקור את העיר העתיקה ההיסטורית שלו ולטייל מעבר לקו הירוק צפונה, כמו גם ליהנות מסאונה, ג'קוזי וחדרי מנוחה. מחוץ לאתרי הנופש המרכזיים שוכן קסם כפרי ושליו אידילי. בקר בעונת הרימונים (אוקטובר) כדי לעזור לקצור וליהנות מהמיץ והשמן, או לבוא במהלך החורף לצפות

לגלות עוד

5 איים בתאילנד עם ילדים

תאילנד היא יעד משפחתי מצוין. חקור ערים תוססות, פלאי טבע וחופים מרהיבים תוך התנסות בתרבות העשירה שלה. לפניכם רשימה מומלצת של 5 איים בתאילנד עם ילדים. חוו את בנגקוק עם ילדיכם כשאתם משייטים בתעלותיה הצרות בסירה עם זנב ארוך ותראו מקדשים מדהימים בזמן שאתם מתענגים על אוכל רחוב מענג! ילדים גם ישמחו לחוות את התרבות,

לגלות עוד

נופש באבו דאבי

עסקאות לאבו דאבי עם טיסות הן הדרך המושלמת לחוות את העיר התוססת הזו, בין אם באביב (אפריל ומאי) או סתיו (ספטמבר ואוקטובר). בקרו בטיילת Corniche, בקרו בבניין Capital Gate כדי להתפעל מהדגל בגודל האוטובוס שלהם שנשען על 18 מעלות, או בקרו באי Yas כדי לחוות את פארקי השעשועים העולמיים של Waterworld ו- Ferrari. טיסות זולות

לגלות עוד

מלונות בבנגקוק ליד בית חב"ד

החברה התאילנדית, שהיא 95% בודהיסטית וידועה זה מכבר בסובלנות דתית, הראתה את עצמה מסבירת פנים כלפי יהודים מאז 1890, כאשר משפחות יהודיות אירופאיות הגיעו להתיישב בסיאם (כיום בנגקוק). מאוחר יותר הגיעו לכאן גם יהודים שנמלטו מאפליה סובייטית. הרב יוסף חיים והרבנית נחמה דינה קנטור התיישבו בישראל בשנת 1993, והפכו במהירות למארחים של אלפי תרמילאים ישראלים

לגלות עוד

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

תכנון  טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה חקרו את החופים המדהימים של פורטוגל, כפרי הדייגים ההיסטוריים והעיירות המקסימות בטיול המאורגן שלנו לפורטוגל ולסיור מדירה. עדו לרנסנס התרבותי של ליסבון במהלך סיור מודרך בעיר לפני דגימת יין מחוזק במדירה עצמה בטיול מלווה. סעו למדירה כדי לגלות את החוף המזרחי שלה בטיולים מודרכים ולהתפעל ממיראדורו (תצפיות) בראש גבעה, מנזר

לגלות עוד

טיול מאורגן לפראג למשך 5 ימים

עם אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של טירות ברחבי העולם, פראג מספקת שפע של מקומות לצעוד אחורה בזמן. חקור את שטחי מצודת פראג או טיילו ברחובות המרוצפים שלה – לא ייגמרו לכם המקומות לחקור! בלו את הבוקר בחקר כיכר ואצלב, רחבה מלבנית גדולה שזכתה להפגנות ומהפכות במהלך ההיסטוריה המודרנית של פראג. קח את הזמן שלך לשוטט

לגלות עוד

שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים

מה לעשות שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים? שלושה שבועות הם מספיק זמן למשפחות עם ילדים צעירים לחקור כמה מההצעות הטובות ביותר של תאילנד. בנגקוק ידועה במקדשים הנוצצים שלה, בעוד שסוכותאי, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, מתגאה בהריסות מרשימות המשתרעות על אזור נרחב שניתן לחקור ברגל. 1. בנגקוק תאילנד מציעה שפע של דגשים לכל חופשה משפחתית,

לגלות עוד