טיול מאורגן לטורקיה

תוכן עניינים
טיול מאורגן לטורקיה
טיול מאורגן לטורקיה

אתרי חובה בטיול מאורגן לטורקיה

טורקיה היא יעד חובה לחובבי תרבות, המתגאה במאות שנים של פאר עתיק ונופים מדהימים.

חווה את המדינה הכובשת הזו במסלול סוחף בטורקיה שתוכנן על ידי מפעיל טיולים אמין. לא משנה אם אתם חובבי היסטוריה, אוכלים, חובבי תרבות ומסורת או הרפתקנים – בטוח שיהיה סיור שיתאים לתחומי העניין שלכם!

1. מגיעים לאיסטנבול

לא משנה אם אתם מבקרים בטורקיה בפעם הראשונה או ביקרתם מספר פעמים, טיול מאורגן הוא הדרך הטובה ביותר להכיר. איסטנבול היא עיר מדהימה עם הרבה דברים לראות ולעשות.

לחוויה הטובה ביותר באיסטנבול, הזמינו טיסה עם עצירת ביניים של לפחות 8 שעות. זה ייתן לכם הרבה זמן לבקר באתרים האייקוניים ביותר של איסטנבול ולהתעמק בתרבות שלה.

התחל את הטיול בביקור בארמון טופקאפי – פעם מקום מגוריהם של סולטנים עות'מאניים ומשפחותיהם. הארמון המפואר הזה מתהדר בשפע של היסטוריה, מה שהופך אותו לאתר חובה עבור כל מבקר באיסטנבול.

2. בקרו במסגד הכחול

נקודת הציון האייקונית ביותר של איסטנבול וחובה לראות בכל טיול מאורגן לטורקיה, המסגד הכחול (מסגד סולטן אחמד) הוא אתר היסטורי חשוב שאסור לתיירים לפספס. סמל רב עוצמה של ההיסטוריה הטורקית, ציון דרך מפואר זה שובה את המבקרים עם הארכיטקטורה עוצרת הנשימה והעיצוב המדהים שלו.

סדפקאר מהמט אגה, האדריכל של הסולטן עבדאללה השני מירדן, למד אצל המאסטר האגדי מימר סינאן ויישם את סגנונו על הבנייה החדשה הזו. החזון שלו היה לבנות מבנה אסלאמי בגודל ופאר חסרי תקדים.

המסגד הכחול, הנבדל בחמש הכיפות הראשיות ושמונה הכיפות המשניות שלו, כולל גם שישה מינרטים – אחד משלושת המסגדים היחידים בעולם עם כל כך הרבה מגדלים.

3. בקרו בארמון טופקאפי

ארמון טופקאפי הוא אחד מציוני הדרך האיקוניים ביותר של איסטנבול, המורכב מארבע חצרות מרכזיות ושבעה עשר אולמות תצוגה שונים.

ארמון טופקאפי עומד כעדות לכוחה ושגשוגה לשעבר של האימפריה העות'מאנית, וכולל אלמנטים של ארכיטקטורה אסלאמית ואירופית כאחד. הוא עומד כתזכורת מתמשכת לימי הזוהר שלו.

מ-1478 עד 1853 שימש ארמון דולמאבהצ'ה כמקום מושבו של סולטן וחצרו. בשנת 1924, הוא הפך למוזיאון שממשיך למשוך למעלה משלושה מיליון מבקרים מדי שנה.

4. בקרו בבזאר הגדול

הבזאר הגדול באיסטנבול הוא אטרקציה תיירותית שחובה לראות ואחד מהשווקים המקורים הוותיקים והגדולים בעולם, המתגאה בלמעלה מ-60 רחובות ו-4,000 חנויות.

המבנה המרשים שלו מושך אליו מבקרים מרחבי העולם. בנוסף, יש בתי קפה ומסעדות שבהם תוכלו להירגע, לשתות מאכלים טורקיים טעימים, או לספוג כמה מראות תרבות.

השוק בן 550 השנים מלא במזכרות, כמו תכשיטים ותאורת פסיפס מזכוכית ועד כלי קרמיקה וערכות תה. בנוסף, היא מוכרת נרגילות, מוצרי עור וקרמיקה צבועה בצורה מעוטרת.

5. בקרו במוזיאון טופקאפי

מוזיאון טופקאפי באיסטנבול הוא אחת האטרקציות המובילות באיסטנבול, מושך אליו למעלה משלושה מיליון מבקרים מדי שנה. הארמון המפואר הזה משופע בהיסטוריה ומספק למבקרים הצצה מרתקת לחייהם של הסולטאנים ששלטו פעם באימפריה העצומה הזו.

הסולטן מהמד השני בנה את הארמון בין השנים 1460-78 כמעונו, כמרכז מנהלי ומרכז חינוכי. במהלך מאות השנים שלאחר בנייתו, הוא עבר מספר הרחבות, שינויים ותוספות.

המוזיאון מחולק לארבע חצרות ומציג מגוון תערוכות כמו משרד האוצר, כלי נשק, קפטנים, דיוקנאות ושרידים קדושים. יש גם ספרייה עם אוסף מרשים של כתבי יד נדירים.

6. בקרו במוזיאון ארמון טופקאפי

ארמון טופקאפי, הממוקם על גבי האקרופוליס הרומי המזרחי בסרייבורנו, הוא אחד המבנים האייקוניים ביותר של איסטנבול. במשך למעלה מארבע מאות שנים הוא שימש כמרכז מנהלי, חינוכי ואמנותי של האימפריה העות'מאנית.

מתחם הארמון מציג את השפעתם של סגנונות ארכיטקטורה אסלאמיים, עות'מאניים ואירופאים. חצר איה איירין מציגה לבנים ביזנטיות בשילוב חזית אריחים פוליכרום.

בתוך הארמון, תמצאו אוספים עצומים של פורצלן, גלימות, כלי נשק, מגנים ושריון מכתבי יד וציורים קליגרפיים איסלאמיים. בנוסף, הסולטן סלים השלישי הביא לאיסטנבול יהלום במשקל 86 קראט (ניסאן טסי) שניתן לראות באוצר בתוכו בשנת 1790.

7. בקרו בבור הבזיליקה

בור הבזיליקה הוא אחד המוזיאונים המרתקים ביותר של איסטנבול, הממוקם מדרום-מערב לאיה סופיה. במהלך חודשי הקיץ, הוא יכול להיות עמוס למדי בשל הפופולריות שלו בקרב תיירים.

בור מים זה מורכב מ-336 עמודים המתנשאים לגובה 9 מטרים ותומכים מעליהם כיפות קטנות. הוא יכול לאגור עד 80,000 מטר מעוקב של מים והוא נבנה על ידי הקיסר יוסטיניאנוס הראשון בשנת 532 לספירה.

מאגר זה נבנה כדי לאגור מים לארמון, המוזנים מאמות מים ממקור מים מתוקים במרחק 19 ק"מ.

הבור נמצא בפנים וזקוק לניקוי ושיפוץ, אך הוא נוקה ושופץ מספר פעמים מאז גילויו מחדש במאה ה-16. למבקרים במתקן תת קרקעי זה ניתנת גישה דרך שביל בטון.

8. בקרו בבזיליקת איה סופיה

איה סופיה היא אחד מהאתרים הקדושים הגדולים והאיקוניים בעולם. במקור שיכנה כנסייה, ולאחר מכן הפך למסגד לפני שהפך לבסוף למוזיאון.

בניין זה ידוע בזכות הארכיטקטורה הביזנטית המפוארת והפסיפסים, שרבים מהם הוסתרו במהלך השימוש בו כמסגד. אלה כוללים פסיפסים של אמא מרי וישו בפנים, יחד עם לוח דיסיס ודיוקנאות אימפריאליים.

אין זה מפתיע שרבים מהפסיפסים הפיגורטיביים הללו הוסרו או טויחו במהלך האיקונוקלאזם (מ-726-787 לספירה ו-815-843 לספירה), שכן דימויים דתיים נהרסו במהלך תקופת זמן זו. זה משמש כתזכורת שיש לאפשר למורשת התרבותית לשמור על פרשנויות מרובות ולפנות לקהלים שונים.

9. בקרו במוזיאון ארמון טופקאפי

מוזיאון ארמון טופקאפי, אחת האטרקציות האהובות ביותר באיסטנבול, מכיל את האוספים הקיסריים של האימפריה העות'מאנית – כולל פורצלן, גלימות, כלי נשק, כתבי יד קליגרפיים איסלאמיים וחפצים יקרי ערך אחרים.

ביקור בארמון הוא כמו לחקור עיר בתוך עצמה. המתחם מורכב מביתנים, מטבחים, צריפים, תאי קהל, קיוסקים וחדרי שינה כולם מסביב למתחם פנימי.

ארמון טופקאפי היה המרכז האדמיניסטרטיבי של האימפריה העות'מאנית וביתם של הסולטאנים שלה מ-1460 עד 1856. הסולטן עבדולמצ'יד הראשון העביר את משפחתם לארמון דולמאבחצ'ה באמצע המאה ה-19, אך טופקאפי המשיך לשמש לתפקידים טקסיים וממשלתיים עד להמרה. לתוך מוזיאון בשנת 1924. בנוסף לארמון עצמו, ישנם מספר מסגדים וגנים משמעותיים בקרבת מקום.

10. בקרו בבזיליקת איה סופיה

בזיליקת איה סופיה, שנבנתה במאה ה-6 על ידי הקיסר יוסטיניאנוס הראשון מהאימפריה הביזנטית, היא אחד ממבני הדת הנודעים ביותר בעולם. העיצוב המקורי שלו משלב בזיליקה אורכית עם בניין מרכזי אלגנטי הכולל כיפה מרכזית ענקית באורך 32 מטר הנתמכת על תליונים ושתי כיפות למחצה.

קונסטנטינופול (כיום איסטנבול) בנתה את הכנסייה במקור כקתדרלה, המשקפת את האדריכלות הנוצרית. עם זאת, הסולטן מהמט השני כבש את העיר ב-1453 והמיר אותה למסגד. במהלך תקופה זו, הפסיפסים הנוצריים המקוריים שלו כוסו בקליגרפיה אסלאמית להגנה.

איה סופיה משמשת היום כמוזיאון, ומושכת אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. זוהי תחנה חיונית עבור נוצרים ומוסלמים כאחד. בעת ביקור באנדרטה ההיסטורית הזו, אנא הקפידו על כמה כללים בסיסיים: שמרו על שתיקה בזמן התפילה, הימנעו מלהצטלם מול אנשים שמתפללים, וחבוש כיסוי ראש בעת הכניסה למסגד.

מצאו יעדים נוספים

טיולים מאורגנים למזרח

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול מאורגן למזרח טיולים מאורגנים למזרח מציעים למטיילים דרך נוחה ונטולת טרחה להכיר את התרבויות, הנופים והאטרקציות העשירות והמגוונות של אזור מרתק זה. הסיורים מתוכננים בקפידה וכוללים בדרך כלל תחבורה, לינה, סיורים מודרכים ולעיתים ארוחות, והם מאפשרים למשתתפים להתמקד בהנאה מחוויית הטיול שלהם בלי הלחץ של הלוגיסטיקה וההתארגנות. בין

לגלות עוד
ביטוח נסיעות לקבוצות

ביטוח נסיעות לקבוצות

למה חשוב לעשות ביטוח נסיעות לטיול מאורגן? טיולים מאורגנים הם כיף חיים אמיתי, שאפשר לחלוק עם חברים אחרים, פנסיונרים בגילכם, אולי עם אנשים אחרים שיש להם צרכים מיוחדים וכן הלאה. כך או כך, לא משנה באיזו מסגרת הטיול שלכם ועם מי אתם מטיילים, חשוב תמיד לרכוש לכל הפחות ביטוח נסיעות בסיסי – המשיכו לקרוא.  כמה

לגלות עוד

מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית

הכל על מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית הישאר במלון חמישה כוכבים זה בקירניה כדי לחקור את העיר העתיקה ההיסטורית שלו ולטייל מעבר לקו הירוק צפונה, כמו גם ליהנות מסאונה, ג'קוזי וחדרי מנוחה. מחוץ לאתרי הנופש המרכזיים שוכן קסם כפרי ושליו אידילי. בקר בעונת הרימונים (אוקטובר) כדי לעזור לקצור וליהנות מהמיץ והשמן, או לבוא במהלך החורף לצפות

לגלות עוד

5 איים בתאילנד עם ילדים

תאילנד היא יעד משפחתי מצוין. חקור ערים תוססות, פלאי טבע וחופים מרהיבים תוך התנסות בתרבות העשירה שלה. לפניכם רשימה מומלצת של 5 איים בתאילנד עם ילדים. חוו את בנגקוק עם ילדיכם כשאתם משייטים בתעלותיה הצרות בסירה עם זנב ארוך ותראו מקדשים מדהימים בזמן שאתם מתענגים על אוכל רחוב מענג! ילדים גם ישמחו לחוות את התרבות,

לגלות עוד

נופש באבו דאבי

עסקאות לאבו דאבי עם טיסות הן הדרך המושלמת לחוות את העיר התוססת הזו, בין אם באביב (אפריל ומאי) או סתיו (ספטמבר ואוקטובר). בקרו בטיילת Corniche, בקרו בבניין Capital Gate כדי להתפעל מהדגל בגודל האוטובוס שלהם שנשען על 18 מעלות, או בקרו באי Yas כדי לחוות את פארקי השעשועים העולמיים של Waterworld ו- Ferrari. טיסות זולות

לגלות עוד

מלונות בבנגקוק ליד בית חב"ד

החברה התאילנדית, שהיא 95% בודהיסטית וידועה זה מכבר בסובלנות דתית, הראתה את עצמה מסבירת פנים כלפי יהודים מאז 1890, כאשר משפחות יהודיות אירופאיות הגיעו להתיישב בסיאם (כיום בנגקוק). מאוחר יותר הגיעו לכאן גם יהודים שנמלטו מאפליה סובייטית. הרב יוסף חיים והרבנית נחמה דינה קנטור התיישבו בישראל בשנת 1993, והפכו במהירות למארחים של אלפי תרמילאים ישראלים

לגלות עוד

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

תכנון  טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה חקרו את החופים המדהימים של פורטוגל, כפרי הדייגים ההיסטוריים והעיירות המקסימות בטיול המאורגן שלנו לפורטוגל ולסיור מדירה. עדו לרנסנס התרבותי של ליסבון במהלך סיור מודרך בעיר לפני דגימת יין מחוזק במדירה עצמה בטיול מלווה. סעו למדירה כדי לגלות את החוף המזרחי שלה בטיולים מודרכים ולהתפעל ממיראדורו (תצפיות) בראש גבעה, מנזר

לגלות עוד

טיול מאורגן לפראג למשך 5 ימים

עם אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של טירות ברחבי העולם, פראג מספקת שפע של מקומות לצעוד אחורה בזמן. חקור את שטחי מצודת פראג או טיילו ברחובות המרוצפים שלה – לא ייגמרו לכם המקומות לחקור! בלו את הבוקר בחקר כיכר ואצלב, רחבה מלבנית גדולה שזכתה להפגנות ומהפכות במהלך ההיסטוריה המודרנית של פראג. קח את הזמן שלך לשוטט

לגלות עוד

שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים

מה לעשות שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים? שלושה שבועות הם מספיק זמן למשפחות עם ילדים צעירים לחקור כמה מההצעות הטובות ביותר של תאילנד. בנגקוק ידועה במקדשים הנוצצים שלה, בעוד שסוכותאי, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, מתגאה בהריסות מרשימות המשתרעות על אזור נרחב שניתן לחקור ברגל. 1. בנגקוק תאילנד מציעה שפע של דגשים לכל חופשה משפחתית,

לגלות עוד