קמינו דה סנטיאגו 10 ימים

תוכן עניינים
קמינו דה סנטיאגו 10 ימים
קמינו דה סנטיאגו 10 ימים

הליכה בקמינו דה סנטיאגו תוך 10 ימים

לשוטט בין כפרים ציוריים ויערות מלאים בעצי אקליפטוס ואלונים לפני עצירה ב-A Rua כדי לחוות פולפו גליציאני (תמנון).

ג'יימס הקדוש (סנטיאגו הקדוש בספרדית), אחד משליחיו של ישו, נחשב לקדוש הפטרון של ספרד וקברו בסנטיאגו דה קומפוסטלה הוא אתר עלייה לרגל חשוב.

יום 1: ליאון

הקמינו דה סנטיאגו הוא אחד משלושת עלייה לרגל הגדולים של הנצרות של ימי הביניים, ואחריו מיליוני צליינים מאז ימי הביניים. מאמר זה יתמקד במיוחד במסלול הקלאסי שלו – Camino Frances – המתגאה בתשתית מצוינת ומציע אמצעי נוח להשגת תעודת Compostela שלך בסנטיאגו.

השלב הראשוני הוא הליכה קלה אך ארוכה מלאון ל-O Cebreiro שמסמנת את היכרותכם עם גליציה, ומעניקה לכם הזדמנות מצוינת לגלות כפרים יפים כמו גם נקודות ציון היסטוריות המפוזרות לאורך קטע זה של המסלול. עולי רגל יאהבו לחקור את החלק הזה המלא בנקודות ציון היסטוריות תוך היכרות עם התרבות הספרדית! חוויה חובה למטיילים!

יום 2: פורטומארין

מסלול זה הוא דרך אידיאלית לחוות את כל מה שיש לקמינו פרנסס להציע מבלי לקחת יותר מדי זמן או ללכת מרחקים ארוכים. אתה יכול לסיים בשישה עד שבעה שלבים נוחים המשתרעים בסביבות 20 ק"מ ליום וליהנות ממעבר לפורטוגל כחלק מהנסיעות שלך.

מסאריה, הקמינו מתפתל לאורך שבילים ושבילים שקטים דרך יערות אקליפטוסים וכפרים ציוריים. למרות שזה פשוט יחסית, ייתכנו עליות קצרות – בדרך כלל במהלך המחצית הראשונה של כל יום.

שביל זה חוצה אזורים כפריים עם בתי קפה ומסעדות המציעים אזורי פיקניק לצד הנהר, וכן מציע מאכלים גליציים מסורתיים כגון "pulpo a la gallega" (תמנון מבושל בקלחת נחושת עם פפריקה מעושנת). דרכוני צליינים יוטבעו בנקודות שונות לאורך המסלול.

יום 3: פורטוס

התחילו היום בטיול נעים לאורך עמקי נהר רדודים, התפעלו מכפרים אידיליים, שבילי יער ללא מדרונות רבים, ועברו על פני ברבדלו עם המעיינות החמים הטיפוליים המפורסמים שלה – הקפידו להירגע באחד מה"בלניאריוס" (מעיינות חמים) שלה כדי לטעון מחדש. הדחיפה האחרונה שלך לכיוון סנטיאגו דה קומפוסטלה!

כשתתקרבו לקו הסיום, תרגישו תחושה עצומה של הישג והגשמה כשתניחו את התרמיל שלכם בקתדרלת כיכר אובראדוירו. אחרי זה מגיע הזמן לחגיגה! העלייה לרגל שלך בטוח תהפוך לכזו שאתה מוקיר לכל החיים; תתפעלו מהיופי והרוחניות שלה, תוכלו לחוות את עיר מורשת עולמית של אונסק"ו המשרתת הן עולי רגל והן תיירים. ההמלצה שלנו: קח הכל!

יום 4: A Rua

הנסיעה לאורך הקמינו דה סנטיאגו היא מסע בלתי נשכח, העובר דרך כפרים ציוריים עם בתי אבן, ניחוח חריף של אקליפטוס ואזורים מיוערים. לאחר שתשלים 100 קילומטרים, סנטיאגו דה קומפוסטלה ממתין עם תעודת הקומפוסטלה שלך ביד!

מסלול זה מתחיל באוביידו ועוקב אחר המסלול הצפוני כל הדרך עד לוגו, שם הוא מתחבר עם ארזוה בדרך הצרפתית – מה שהופך את זה לאחד המסלולים העתיקים ביותר המובילים לכיוון סנטיאגו עם שילוט מצוין ואחת הדרכים העתיקות ביותר שלו.

נעלי הליכה או נעלי הליכה חזקות, תיק גב, שק שינה ובגדי טרקים חיוניים למסע מהנה. הביאו אתכם גם מצלמה וטלפון סלולרי כדי שתוכלו לתפוס את כל המראות המדהימים לאורך המסלול שלכם. הקפד לארוז סוללות ומטענים נוספים עבור כל המכשירים; בנוסף כדאי להפריש כסף לאוכל ולינה אם שוהים באכסניות לאורך הדרך.

יום 5: לבקולה

בשלב זה תתחילו ללכת לכיוון סנטיאגו. הרגע הזה מביא רגשות מעורבים: התרגשות לקראת התקרבות ליעד שלך אבל עצב שהמסע הזה יסתיים בקרוב.

לכו בשבילים מישוריים ובמסלולי יער. גולת הכותרת אחת תהיה מעבר סמן המרחק הרשמי של 100 ק"מ לסנטיאגו ליד Ferreiros; בקר גם בארזואה על הגבינה שלה.

אם תרצה, ניתן להרחיב מסלול זה על ידי הוספת ימים נוספים להליכה במסלולי Muxia ו-Fisterra. אלה יובילו אותך על פני קאבו פיסטרה/פינסטר ומקסיה הדרמטיים – כנסייה מהמאה ה-18 על החוף הגליציאני – לפני שתגיע למשרד הצליינים של סנטיאגו לקבלת תעודת קומפוסטלה שלך – כדי לקבל את ההכרה היוקרתית הזו, עליך להחתים את האישור שלך (דרכון צליינים). ) כל יום לאורך המסלול שבחרת במשך 100 ק"מ לפחות לפני הגשת התעודה שלך לסנטיאגו.

יום 6: קורואה

בשעות הפנאי שלכם, תחצו שלושה עמקי נהר רדודים בשבילי יער מוצלים ותיהנו משפע של בתי קפה ואזורי פיקניק לצד הנהר לאורך הדרך. בנוסף, מסלול זה עובר ליד אכסניית צליינים עתיקה בריבאדיסו הידועה כאחת העתיקות ביותר בקמינו דה סנטיאגו.

לאחר שעוזבים את רבנאל, נכנסים לנווה מדבר של אוויר הרים ירוק ורענן. ב-100 ק"מ לסמן המרחק של סנטיאגו אתה צריך לעשות זאת הקפדו לצלם תמונה כדי לזכור אותה!

הקטע האחרון של הקמינו דה סנטיאגו מוביל אותך דרך כפרים קטנים ואזור כפרי פתוח בשבילים שקטים, כשההתרגשות גוברת כשאתה ליד קתדרלת סנטיאגו! סוף סוף, הגיע הזמן להוריד את התרמיל ולחגוג עם חברים חדשים בכיכר אובראדוירו מחוץ לקתדרלת סנטיאגו!

יום 7: אוביידו

הליכה במסלול הכסף היא אידיאלית אם אין לך מספיק זמן להשלים מסלול שלם של קמינו דה סנטיאגו. מתחילים באוביידו ונוסעים בדרך הפרימיטיבית עד לוגו לפני שיתוף שבילים עם עולי רגל לכיוון סנטיאגו דרך וגאדאו וריבאדאו.

במסלול זה דרך הרי סיירה ליגונדה ושמורת יער סיירה מאדרה תעברו על פני כפרים מוזרים ששכנו בעבר מאורות כמו קרל הגדול והקיסר קרל החמישי בבתי חולים עולי רגל עתיקים. היום האחרון של ההליכה שלך יתקיים דרך יערות ושדות פתוחים לאורך שבילים שקטים ומסלולים כדי להגיע לסנטיאגו דה קומפוסטלה.

עם הקומפוסטלה שלך ביד, ניתן לחקור את העיר העתיקה ההיסטורית של סנטיאגו. ישנן טיסות סדירות בין מדריד לסנטיאגו וכן קישורי אוטובוס ורכבת; אנא עיין במדריך הנסיעות שלנו לפרטים נוספים לגבי אפשרויות תחבורה.

יום 8: לוגו

עולי רגל רבים קיבלו השראה ללכת בקמינו על ידי סרטים, ספרים או סיפורים ששיתפו חברים על החוויה שלהם בו. ברגע שהדחף הזה מגיע אליהם, השלב הבא צריך להיות זיהוי מסלול מתאים העונה בצורה הטובה ביותר לצרכיהם האישיים.

אוביידו, בירתה המפוארת של אסטוריאס ואחד המסלולים העתיקים ביותר המובילים לסנטיאגו דה קומפוסטלה. אוביידו, הנחשבת לעיר הנקייה ביותר בספרד, כוללת רובע עתיק ומלא אווירה הנגיש רק דרך גשרים להולכי רגל וכן קתדרלה מורשת עולמית של אונסק"ו עם לשכת קודש חשובה המושכת עולי רגל מרחבי ספרד ומחוצה לה.

מתחילים מאוביידו, השביל מתפתל דרך כפרים מקסימים על שפת האוקיינוס לפני שהוא עובר פנימה לכיוון שטח הררי. בדרך נמצאים שני בתי חולים עולי רגל לשעבר שאכלסו בהם אורחים בולטים כמו קרל הגדול והקיסר קרל החמישי; חלקים מבודדים אלה של הקמינו ידועים בכך שיש להם מעט שירותים או עולי רגל לאורך מסעם לכיוון סנטיאגו, מה שמספק למטיילים חווית טיול אותנטית.

יום 9: Ribadeo

Ribadeo שוכנת לאורך הדרך הצפונית, אחד משני מסלולי קמינו דה סנטיאגו המטיילים ביותר. הליכה בקטע הזה דורשת בדידות; לכן מומלץ לעשות זאת במהלך האביב או הסתיו כאשר הטמפרטורות נוטות להיות נסבלות יותר.

המסע של היום יוביל אתכם דרך כפרים ציוריים ונופים מיוערים לאורך שבילים ומסלולים שקטים. עצרו באכסניית צליינים של Ribadiso – אחת העתיקות לאורך המסלול שלך עם חדרים המעוצבים באמנות הרנסנס – הכוללת חדרים אלגנטיים המעוטרים בציורים.

בראש גבעה תמצאו את קפלת הטריניטי (קפלת ה- Virgen de Atalaya). נבנה בין המאה ה-12 למאה ה-13, עיצובו כולל ספינה, קשת ניצחון, בית כנסת עם מגדל פעמונים בעל טווח יחיד, ומגדל פעמונים עם טווח יחיד. מומחה נשיונל ג'יאוגרפיק ילווה את היציאות בטיול זה וישתף את כל המשתתפים בידע שלו ובפרספקטיבה הייחודית מאחורי הקלעים.

יום 10: סנטיאגו

החלק האחרון של הקמינו דה סנטיאגו מוביל אתכם לקתדרלת סנטיאגו דה קומפוסטלה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומקום מנוחתו של סנט ג'יימס. Zona Vella – אזור העיר העתיקה שלה – מלא בצליינים ותיירים כאחד.

לאחר היציאה מ-Foncebadon, נצלו את ההזדמנות לבקר בצלב הברזל המפורסם, Cruz de Ferro, במונטה איראגו – אחת הנקודות הגבוהות ביותר לאורך המסלול. התחנה הבאה: פונפראדה עם הטירה הטמפלרית משנת 1,178 לספירה!

טיול רגלי בקמינו דה סנטיאגו יכול להיות חוויה בלתי נשכחת, עם הטופוגרפיות המגוונות שלו, רמות הקושי המגוונות והאתגרים המפתים המושכים אלפי מטיילים מדי שנה. יש משהו מיוחד שמחכה להיחקר לאורך כל מייל! אז שרוך את המגפיים שלך והכין את עצמך למסע מדהים!

מצאו יעדים נוספים

טיולים מאורגנים למזרח

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול מאורגן למזרח טיולים מאורגנים למזרח מציעים למטיילים דרך נוחה ונטולת טרחה להכיר את התרבויות, הנופים והאטרקציות העשירות והמגוונות של אזור מרתק זה. הסיורים מתוכננים בקפידה וכוללים בדרך כלל תחבורה, לינה, סיורים מודרכים ולעיתים ארוחות, והם מאפשרים למשתתפים להתמקד בהנאה מחוויית הטיול שלהם בלי הלחץ של הלוגיסטיקה וההתארגנות. בין

לגלות עוד
ביטוח נסיעות לקבוצות

ביטוח נסיעות לקבוצות

למה חשוב לעשות ביטוח נסיעות לטיול מאורגן? טיולים מאורגנים הם כיף חיים אמיתי, שאפשר לחלוק עם חברים אחרים, פנסיונרים בגילכם, אולי עם אנשים אחרים שיש להם צרכים מיוחדים וכן הלאה. כך או כך, לא משנה באיזו מסגרת הטיול שלכם ועם מי אתם מטיילים, חשוב תמיד לרכוש לכל הפחות ביטוח נסיעות בסיסי – המשיכו לקרוא.  כמה

לגלות עוד

מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית

הכל על מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית הישאר במלון חמישה כוכבים זה בקירניה כדי לחקור את העיר העתיקה ההיסטורית שלו ולטייל מעבר לקו הירוק צפונה, כמו גם ליהנות מסאונה, ג'קוזי וחדרי מנוחה. מחוץ לאתרי הנופש המרכזיים שוכן קסם כפרי ושליו אידילי. בקר בעונת הרימונים (אוקטובר) כדי לעזור לקצור וליהנות מהמיץ והשמן, או לבוא במהלך החורף לצפות

לגלות עוד

5 איים בתאילנד עם ילדים

תאילנד היא יעד משפחתי מצוין. חקור ערים תוססות, פלאי טבע וחופים מרהיבים תוך התנסות בתרבות העשירה שלה. לפניכם רשימה מומלצת של 5 איים בתאילנד עם ילדים. חוו את בנגקוק עם ילדיכם כשאתם משייטים בתעלותיה הצרות בסירה עם זנב ארוך ותראו מקדשים מדהימים בזמן שאתם מתענגים על אוכל רחוב מענג! ילדים גם ישמחו לחוות את התרבות,

לגלות עוד

נופש באבו דאבי

עסקאות לאבו דאבי עם טיסות הן הדרך המושלמת לחוות את העיר התוססת הזו, בין אם באביב (אפריל ומאי) או סתיו (ספטמבר ואוקטובר). בקרו בטיילת Corniche, בקרו בבניין Capital Gate כדי להתפעל מהדגל בגודל האוטובוס שלהם שנשען על 18 מעלות, או בקרו באי Yas כדי לחוות את פארקי השעשועים העולמיים של Waterworld ו- Ferrari. טיסות זולות

לגלות עוד

מלונות בבנגקוק ליד בית חב"ד

החברה התאילנדית, שהיא 95% בודהיסטית וידועה זה מכבר בסובלנות דתית, הראתה את עצמה מסבירת פנים כלפי יהודים מאז 1890, כאשר משפחות יהודיות אירופאיות הגיעו להתיישב בסיאם (כיום בנגקוק). מאוחר יותר הגיעו לכאן גם יהודים שנמלטו מאפליה סובייטית. הרב יוסף חיים והרבנית נחמה דינה קנטור התיישבו בישראל בשנת 1993, והפכו במהירות למארחים של אלפי תרמילאים ישראלים

לגלות עוד

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

תכנון  טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה חקרו את החופים המדהימים של פורטוגל, כפרי הדייגים ההיסטוריים והעיירות המקסימות בטיול המאורגן שלנו לפורטוגל ולסיור מדירה. עדו לרנסנס התרבותי של ליסבון במהלך סיור מודרך בעיר לפני דגימת יין מחוזק במדירה עצמה בטיול מלווה. סעו למדירה כדי לגלות את החוף המזרחי שלה בטיולים מודרכים ולהתפעל ממיראדורו (תצפיות) בראש גבעה, מנזר

לגלות עוד

טיול מאורגן לפראג למשך 5 ימים

עם אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של טירות ברחבי העולם, פראג מספקת שפע של מקומות לצעוד אחורה בזמן. חקור את שטחי מצודת פראג או טיילו ברחובות המרוצפים שלה – לא ייגמרו לכם המקומות לחקור! בלו את הבוקר בחקר כיכר ואצלב, רחבה מלבנית גדולה שזכתה להפגנות ומהפכות במהלך ההיסטוריה המודרנית של פראג. קח את הזמן שלך לשוטט

לגלות עוד

שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים

מה לעשות שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים? שלושה שבועות הם מספיק זמן למשפחות עם ילדים צעירים לחקור כמה מההצעות הטובות ביותר של תאילנד. בנגקוק ידועה במקדשים הנוצצים שלה, בעוד שסוכותאי, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, מתגאה בהריסות מרשימות המשתרעות על אזור נרחב שניתן לחקור ברגל. 1. בנגקוק תאילנד מציעה שפע של דגשים לכל חופשה משפחתית,

לגלות עוד