מסלול טיול בברלין 4 ימים

תוכן עניינים

מידע על מסלול בברלין 4 ימים

עם מסלול טיול בברלין 4 ימים, יש לך מספיק זמן לבקר ברבים מהאתרים המרכזיים שלה, כמו גם לצאת לטיולי יום או יומיים. כך תוכל לעשות זאת:

התחלת החקירה שלך באלכסנדרפלאץ היא המקום האידיאלי לקניות ולהתפעל מנופי תקריב של מגדל הטלוויזיה.

יום 1: צ'ק פוינט צ'רלי

צ'קפוינט צ'רלי הייתה הצומת האיקונית בין מזרח ומערב ברלין במהלך 28 שנות חלוקתה, והפכה לסמל איקוני של חופש לאחר האיחוד והוצגה בכמה סרטים. אולם כעת, צ'קפוינט צ'רלי הפך למלכודת תיירים; עם שחקנים מחופשים לחיילים אמריקאים המוכנים להצטלם בתשלום קטן ומציעים צילומים מקצועיים כשחייל אמריקאי עומד במקומו; בנוסף, ישנו גם בניין עגול חדש הכולל פנורמה של חומה וכן תערוכת צילומים ממוזיאון המלחמה הקרה (בעיקר תערוכת צילומים), בתוספת שורות של חנויות/דוכנים למזכרות שמוכרים גלויות כמו גם העתקים של העמוד והקיר המקוריים שלו!

למרות שהוא מטעה במקצת, אתר זה נותר תחנה חיונית כאשר חוקרים את ברלין והמלחמה הקרה בכלל. יתר על כן, זה משמש כדרך שלא יסולא בפז להכיר את האזור כאשר אתם מתכננים סיורים נרחבים יותר בחומת ברלין או ביקורי איחוד.

הקדישו לפחות שעה ושעתיים באתר אם אתם מוקסמים ללמוד עוד על ניסיונות בריחה לאורך ההיסטוריה. ישנם סיפורים דרמטיים רבים, חלקם מסתיימים בצורה טרגית: למשל בשנת 1962 נורה על מייקל מאייר על ידי שומרי ה-GDR בעת שניסה לחצות את אדמת הפקר לבוש בסרבל וכפפות עור כדי להסתיר את עצמו מהם – נראה שהם ירו בו פעמיים לפני ירי בנשקם. לשטח הפקר!

Niederkirchnerstrasse מארח את הטופוגרפיה של הטרור ושרידי החומה, המציגים את זוועות השלטון הנאצי, בעוד דרומה יותר בפרידריכשטראסה ובצימרשטראסה, יש את מוזיאון הקופסה השחורה הזולה יותר, המספק סקירה כללית של עימות מזרח-מערב באמצעות תחנות מדיה וחפצים מרובים – חלופה מצוינת למוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי היקר יותר.

יום 2: אי המוזיאונים

אי המוזיאונים, שהוגדר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, כולל חמישה מוזיאונים בעלי שם עולמי המשתרעים על פני עשרות שנים של היסטוריה. גלו את הגלריה הלאומית הישנה, מוזיאון בודה ומוזיאון פרגמון תוך התפעלות מיצירות האמנות הטובות ביותר של ברלין!

חובבי תרבות ימצאו כאן הרבה מה לאהוב: בקרו במוזיאון ההיסטורי הגרמני לקורס מזורז בהיסטוריה שלו; להצטלם בשער ברנדנבורג (פעם גבול איקוני בין מזרח ומערב ברלין); טיילו במורד שדרות אונטר דן לינדן כדי להתרשם מכל הארכיטקטורה המדהימה שלה – ואז הירגעו אחרי היום העמוס שלכם באחד מהמלונות עוצרי הנשימה של גרמניה!

מכיוון שזו גם הזדמנות אידיאלית לסיור רגלי מודרך דרך מיטה, למידה על התקופות הפרוסית, הקיסרית, הנאצית והמלחמה הקרה של ברלין היא אידיאלית. בקרו בנקודות ציון מכל תקופה בזמן שאתם מבקרים בנקודות ציון של תקופות אלה כמו הרייכסטאג ואנדרטה לשואה או שמע סיפורים מאחורי צ'קפוינט צ'רלי.

נצלו את המיטב מהחוויה שלכם בברלין על ידי בחירה בסיור מודרך עם שייט hop-on hop-off. זוהי דרך יעילה ופעילה לכסות יותר אטרקציות בפחות זמן והיא מועילה במיוחד אם זה הטיול הראשון שלך לשם. חלפו על פני מקומות פופולריים כמו אי המוזיאונים, שער ברנדנבורג והרייכסטאג בזמן שאתם עוברים מתחת לגשרים בדרך; בעוד המדריך שלך ייתן המלצות לעיר כשאתה גולש על פניהן!

אטרקציות ברחבי העיר שניתן לחקור על אופניים כוללות פארקים, מונומנטים ומוזיאונים. המדריך שלך יכול לסייע בצרכי ציוד; או לחילופין ניתן לשכור את האופניים בנפרד אם עדיף.

בסיור שלכם תעצרו בניקולאיווירטל – שכונה היסטורית הממוקמת ליד הנהר ומתהדרת בחזיתות בצבע פסטל וברחובות מרוצפים. כנסיית סנט ניקולאי כמו גם Zytlinhaus מתוארכים למאה ה-14 ממוקמים כאן.

לאחר הסיור שלך, זה יהיה הזמן לאוכל ומשקאות! עצרו במבשלת בירה לדגימות תוך כדי למידה נוספת על תהליך הייצור שלהם ובדיקת קומקומים לחליטה. לאחר מכן, צאו לבר-דילוג בכמה מהמקומות הפופולריים ביותר באזור לפני שתבקרו ב-Berlin TV Tower Photoautomat או Checkpoint Charlie Photoautomat – דרכים איקוניות לזכור את הביקור שלכם!

יום 3: מוזיאונים

לאחר שנהנתם מנוחת לילה ללא הפרעה בביתכם של מדריך השזיפים, התחילו את היום השלישי בטבילה בתרבות באי המוזיאונים. האי ההיסטורי הזה באמצע נהר ספרי מתגאה בחמישה מוזיאונים בעלי שם עולמי הרשומים כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. רכשו כרטיס משולב מראש לגישה לדלג על התור ומדריך טיולים אינפורמטיבי; נקודות השיא כוללות את פסל החזה של נפרטיטי במוזיאון נויה ואת האוסף ברמה עולמית של אמנות יוונית ורומית עתיקה של אנטיקנה במוזיאון אלטס.

לאחר החוויה התרבותית שלכם, הקדישו זמן לביקור בשער ברנדנבורג הסמוך – פעם בקצה חומת ברלין אך כעת סמל לתקווה ואחדות. בנוסף, עצרו בבניין הרייכסטאג – Reichstag building, נבנה בסגנון של המאה ה-18 אך נשרף במהלך 1933 אך נבנה לאחר מכן מחדש כמקום מושבה הממשלתי של גרמניה; אל תשכח להסתובב סביב כיפת הזכוכית שלו לתצפיות עוצרות נשימה של קו הרקיע!

הגיעו אל אלכסנדרפלאץ כדי לחקור את כיכר העיר ומרכז התחבורה הזו – זהו אחד הגדולים באירופה, המתגאה בשעון גדול, אזורי קניות ונופים קרובים של מגדל הטלוויזיה (Fernsehturm). אלכסנדרפלאץ משמשת גם כנקודת המוצא של סיורים רגליים רבים המציגים כמה מהאתרים המובילים של ברלין – כמו צ'קפוינט צ'רלי, שער ברנדנבורג או בניין הרייכסטאג – בין רבים אחרים.

לפרספקטיבה אמנותית של ברלין, נצל את סיורי אמנות רחוב המציגים יצירות ידועות ופחות מוכרות תוך כדי סיפורם. לחילופין, בקרו בשדה טמפלהוף ששימש במהלך הרכבת האווירית של ברלין; כעת ביתו של פארק ענק ששימש בעבר את חיילי בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה וכן מגדל מים ישן מכוסה חלודה וכן עצים שצמחו על עקבותיו; הכניסה חופשית אך כרטיסים באי המוזיאונים מציעים הנחות.

יום 4: חומת ברלין

ב-13 באוגוסט 1961 מתחילה בניית חומת ברלין, שתישאר מחסום לא סלחני בין מזרח למערב למשך 28 שנים. תושבי ברלין ואלו במדינות המערב נדהמו כאשר מחסום זה חילק את ברלין לחצאים תוך פירוק משפחות ואילץ אלפי פליטים למחנות פליטים כתוצאה מחלוקתו.

אי המוזיאונים הוא ביתם של חמישה מוזיאונים המופיעים כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הממוקמים לאורך נהר השפרה ומתגאים ביותר מ-100,000 יצירות אמנות. ניתן לבקר בהם בנפרד או ביחד כחלק מחבילת כרטיסים משולבת (נדרש כרטיס).

מדריכי טיולים יכולים להפיק את המרב מביקורכם במוזיאון על ידי מתן ידע מומחה על ההיסטוריה שלו, כמו גם סיוע למבקרים לנווט את דרכם.

בסיור זה תחקור תערוכות שונות כדי לקבל היכרות מעמיקה עם ברלין והתרבות המרתקת שלה.

לאחר ארוחת הצהריים יש לך אפשרות לחזור למרכז ברלין ולבקר באטרקציות המובילות האחרות שלה, כולל ביקור בברלין דום וסיור בתוך כיפת הזכוכית האיקונית שלה – עם נוף עוצר נשימה על פני ברלין, זה באמת חובה לראות למבקרים בברלין!

פעילות פנטסטית נוספת תהיה סיור בגלריה איסט סייד, שהיא הגלריה החיצונית הארוכה בעולם וכוללת יותר מ-100 ציורי קיר מקוריים המתארים את החופש ואת השינויים ההיסטוריים שהביאו בעקבות נפילת חומת ברלין.

בקרו בשער ברנדנבורג ובפרלמנט הגרמני (רייכסטאג), שניהם ממוקמים בלב ברלין. לרוע המזל, בשנת 1933 הרייכסטאג נהרס כמעט כליל בשריפה; מאמצי השחזור שלאחר מכן נכשלו, מה שהוביל לשימוש הנוכחי לאירועים מיוחדים בלבד.

מצאו יעדים נוספים

טיולים מאורגנים למזרח

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול מאורגן למזרח טיולים מאורגנים למזרח מציעים למטיילים דרך נוחה ונטולת טרחה להכיר את התרבויות, הנופים והאטרקציות העשירות והמגוונות של אזור מרתק זה. הסיורים מתוכננים בקפידה וכוללים בדרך כלל תחבורה, לינה, סיורים מודרכים ולעיתים ארוחות, והם מאפשרים למשתתפים להתמקד בהנאה מחוויית הטיול שלהם בלי הלחץ של הלוגיסטיקה וההתארגנות. בין

לגלות עוד
ביטוח נסיעות לקבוצות

ביטוח נסיעות לקבוצות

למה חשוב לעשות ביטוח נסיעות לטיול מאורגן? טיולים מאורגנים הם כיף חיים אמיתי, שאפשר לחלוק עם חברים אחרים, פנסיונרים בגילכם, אולי עם אנשים אחרים שיש להם צרכים מיוחדים וכן הלאה. כך או כך, לא משנה באיזו מסגרת הטיול שלכם ועם מי אתם מטיילים, חשוב תמיד לרכוש לכל הפחות ביטוח נסיעות בסיסי – המשיכו לקרוא.  כמה

לגלות עוד

מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית

הכל על מלונות מומלצים בקפריסין הטורקית הישאר במלון חמישה כוכבים זה בקירניה כדי לחקור את העיר העתיקה ההיסטורית שלו ולטייל מעבר לקו הירוק צפונה, כמו גם ליהנות מסאונה, ג'קוזי וחדרי מנוחה. מחוץ לאתרי הנופש המרכזיים שוכן קסם כפרי ושליו אידילי. בקר בעונת הרימונים (אוקטובר) כדי לעזור לקצור וליהנות מהמיץ והשמן, או לבוא במהלך החורף לצפות

לגלות עוד

5 איים בתאילנד עם ילדים

תאילנד היא יעד משפחתי מצוין. חקור ערים תוססות, פלאי טבע וחופים מרהיבים תוך התנסות בתרבות העשירה שלה. לפניכם רשימה מומלצת של 5 איים בתאילנד עם ילדים. חוו את בנגקוק עם ילדיכם כשאתם משייטים בתעלותיה הצרות בסירה עם זנב ארוך ותראו מקדשים מדהימים בזמן שאתם מתענגים על אוכל רחוב מענג! ילדים גם ישמחו לחוות את התרבות,

לגלות עוד

נופש באבו דאבי

עסקאות לאבו דאבי עם טיסות הן הדרך המושלמת לחוות את העיר התוססת הזו, בין אם באביב (אפריל ומאי) או סתיו (ספטמבר ואוקטובר). בקרו בטיילת Corniche, בקרו בבניין Capital Gate כדי להתפעל מהדגל בגודל האוטובוס שלהם שנשען על 18 מעלות, או בקרו באי Yas כדי לחוות את פארקי השעשועים העולמיים של Waterworld ו- Ferrari. טיסות זולות

לגלות עוד

מלונות בבנגקוק ליד בית חב"ד

החברה התאילנדית, שהיא 95% בודהיסטית וידועה זה מכבר בסובלנות דתית, הראתה את עצמה מסבירת פנים כלפי יהודים מאז 1890, כאשר משפחות יהודיות אירופאיות הגיעו להתיישב בסיאם (כיום בנגקוק). מאוחר יותר הגיעו לכאן גם יהודים שנמלטו מאפליה סובייטית. הרב יוסף חיים והרבנית נחמה דינה קנטור התיישבו בישראל בשנת 1993, והפכו במהירות למארחים של אלפי תרמילאים ישראלים

לגלות עוד

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

תכנון  טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה חקרו את החופים המדהימים של פורטוגל, כפרי הדייגים ההיסטוריים והעיירות המקסימות בטיול המאורגן שלנו לפורטוגל ולסיור מדירה. עדו לרנסנס התרבותי של ליסבון במהלך סיור מודרך בעיר לפני דגימת יין מחוזק במדירה עצמה בטיול מלווה. סעו למדירה כדי לגלות את החוף המזרחי שלה בטיולים מודרכים ולהתפעל ממיראדורו (תצפיות) בראש גבעה, מנזר

לגלות עוד

טיול מאורגן לפראג למשך 5 ימים

עם אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של טירות ברחבי העולם, פראג מספקת שפע של מקומות לצעוד אחורה בזמן. חקור את שטחי מצודת פראג או טיילו ברחובות המרוצפים שלה – לא ייגמרו לכם המקומות לחקור! בלו את הבוקר בחקר כיכר ואצלב, רחבה מלבנית גדולה שזכתה להפגנות ומהפכות במהלך ההיסטוריה המודרנית של פראג. קח את הזמן שלך לשוטט

לגלות עוד

שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים

מה לעשות שלושה שבועות בתאילנד עם ילדים? שלושה שבועות הם מספיק זמן למשפחות עם ילדים צעירים לחקור כמה מההצעות הטובות ביותר של תאילנד. בנגקוק ידועה במקדשים הנוצצים שלה, בעוד שסוכותאי, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, מתגאה בהריסות מרשימות המשתרעות על אזור נרחב שניתן לחקור ברגל. 1. בנגקוק תאילנד מציעה שפע של דגשים לכל חופשה משפחתית,

לגלות עוד