מסלול טיול בברלין 4 ימים

תוכן עניינים

מידע על מסלול בברלין 4 ימים

עם מסלול טיול בברלין 4 ימים, יש לך מספיק זמן לבקר ברבים מהאתרים המרכזיים שלה, כמו גם לצאת לטיולי יום או יומיים. כך תוכל לעשות זאת:

התחלת החקירה שלך באלכסנדרפלאץ היא המקום האידיאלי לקניות ולהתפעל מנופי תקריב של מגדל הטלוויזיה.

יום 1: צ'ק פוינט צ'רלי

צ'קפוינט צ'רלי הייתה הצומת האיקונית בין מזרח ומערב ברלין במהלך 28 שנות חלוקתה, והפכה לסמל איקוני של חופש לאחר האיחוד והוצגה בכמה סרטים. אולם כעת, צ'קפוינט צ'רלי הפך למלכודת תיירים; עם שחקנים מחופשים לחיילים אמריקאים המוכנים להצטלם בתשלום קטן ומציעים צילומים מקצועיים כשחייל אמריקאי עומד במקומו; בנוסף, ישנו גם בניין עגול חדש הכולל פנורמה של חומה וכן תערוכת צילומים ממוזיאון המלחמה הקרה (בעיקר תערוכת צילומים), בתוספת שורות של חנויות/דוכנים למזכרות שמוכרים גלויות כמו גם העתקים של העמוד והקיר המקוריים שלו!

למרות שהוא מטעה במקצת, אתר זה נותר תחנה חיונית כאשר חוקרים את ברלין והמלחמה הקרה בכלל. יתר על כן, זה משמש כדרך שלא יסולא בפז להכיר את האזור כאשר אתם מתכננים סיורים נרחבים יותר בחומת ברלין או ביקורי איחוד.

הקדישו לפחות שעה ושעתיים באתר אם אתם מוקסמים ללמוד עוד על ניסיונות בריחה לאורך ההיסטוריה. ישנם סיפורים דרמטיים רבים, חלקם מסתיימים בצורה טרגית: למשל בשנת 1962 נורה על מייקל מאייר על ידי שומרי ה-GDR בעת שניסה לחצות את אדמת הפקר לבוש בסרבל וכפפות עור כדי להסתיר את עצמו מהם – נראה שהם ירו בו פעמיים לפני ירי בנשקם. לשטח הפקר!

Niederkirchnerstrasse מארח את הטופוגרפיה של הטרור ושרידי החומה, המציגים את זוועות השלטון הנאצי, בעוד דרומה יותר בפרידריכשטראסה ובצימרשטראסה, יש את מוזיאון הקופסה השחורה הזולה יותר, המספק סקירה כללית של עימות מזרח-מערב באמצעות תחנות מדיה וחפצים מרובים – חלופה מצוינת למוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי היקר יותר.

יום 2: אי המוזיאונים

אי המוזיאונים, שהוגדר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, כולל חמישה מוזיאונים בעלי שם עולמי המשתרעים על פני עשרות שנים של היסטוריה. גלו את הגלריה הלאומית הישנה, מוזיאון בודה ומוזיאון פרגמון תוך התפעלות מיצירות האמנות הטובות ביותר של ברלין!

חובבי תרבות ימצאו כאן הרבה מה לאהוב: בקרו במוזיאון ההיסטורי הגרמני לקורס מזורז בהיסטוריה שלו; להצטלם בשער ברנדנבורג (פעם גבול איקוני בין מזרח ומערב ברלין); טיילו במורד שדרות אונטר דן לינדן כדי להתרשם מכל הארכיטקטורה המדהימה שלה – ואז הירגעו אחרי היום העמוס שלכם באחד מהמלונות עוצרי הנשימה של גרמניה!

מכיוון שזו גם הזדמנות אידיאלית לסיור רגלי מודרך דרך מיטה, למידה על התקופות הפרוסית, הקיסרית, הנאצית והמלחמה הקרה של ברלין היא אידיאלית. בקרו בנקודות ציון מכל תקופה בזמן שאתם מבקרים בנקודות ציון של תקופות אלה כמו הרייכסטאג ואנדרטה לשואה או שמע סיפורים מאחורי צ'קפוינט צ'רלי.

נצלו את המיטב מהחוויה שלכם בברלין על ידי בחירה בסיור מודרך עם שייט hop-on hop-off. זוהי דרך יעילה ופעילה לכסות יותר אטרקציות בפחות זמן והיא מועילה במיוחד אם זה הטיול הראשון שלך לשם. חלפו על פני מקומות פופולריים כמו אי המוזיאונים, שער ברנדנבורג והרייכסטאג בזמן שאתם עוברים מתחת לגשרים בדרך; בעוד המדריך שלך ייתן המלצות לעיר כשאתה גולש על פניהן!

אטרקציות ברחבי העיר שניתן לחקור על אופניים כוללות פארקים, מונומנטים ומוזיאונים. המדריך שלך יכול לסייע בצרכי ציוד; או לחילופין ניתן לשכור את האופניים בנפרד אם עדיף.

בסיור שלכם תעצרו בניקולאיווירטל – שכונה היסטורית הממוקמת ליד הנהר ומתהדרת בחזיתות בצבע פסטל וברחובות מרוצפים. כנסיית סנט ניקולאי כמו גם Zytlinhaus מתוארכים למאה ה-14 ממוקמים כאן.

לאחר הסיור שלך, זה יהיה הזמן לאוכל ומשקאות! עצרו במבשלת בירה לדגימות תוך כדי למידה נוספת על תהליך הייצור שלהם ובדיקת קומקומים לחליטה. לאחר מכן, צאו לבר-דילוג בכמה מהמקומות הפופולריים ביותר באזור לפני שתבקרו ב-Berlin TV Tower Photoautomat או Checkpoint Charlie Photoautomat – דרכים איקוניות לזכור את הביקור שלכם!

יום 3: מוזיאונים

לאחר שנהנתם מנוחת לילה ללא הפרעה בביתכם של מדריך השזיפים, התחילו את היום השלישי בטבילה בתרבות באי המוזיאונים. האי ההיסטורי הזה באמצע נהר ספרי מתגאה בחמישה מוזיאונים בעלי שם עולמי הרשומים כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. רכשו כרטיס משולב מראש לגישה לדלג על התור ומדריך טיולים אינפורמטיבי; נקודות השיא כוללות את פסל החזה של נפרטיטי במוזיאון נויה ואת האוסף ברמה עולמית של אמנות יוונית ורומית עתיקה של אנטיקנה במוזיאון אלטס.

לאחר החוויה התרבותית שלכם, הקדישו זמן לביקור בשער ברנדנבורג הסמוך – פעם בקצה חומת ברלין אך כעת סמל לתקווה ואחדות. בנוסף, עצרו בבניין הרייכסטאג – Reichstag building, נבנה בסגנון של המאה ה-18 אך נשרף במהלך 1933 אך נבנה לאחר מכן מחדש כמקום מושבה הממשלתי של גרמניה; אל תשכח להסתובב סביב כיפת הזכוכית שלו לתצפיות עוצרות נשימה של קו הרקיע!

הגיעו אל אלכסנדרפלאץ כדי לחקור את כיכר העיר ומרכז התחבורה הזו – זהו אחד הגדולים באירופה, המתגאה בשעון גדול, אזורי קניות ונופים קרובים של מגדל הטלוויזיה (Fernsehturm). אלכסנדרפלאץ משמשת גם כנקודת המוצא של סיורים רגליים רבים המציגים כמה מהאתרים המובילים של ברלין – כמו צ'קפוינט צ'רלי, שער ברנדנבורג או בניין הרייכסטאג – בין רבים אחרים.

לפרספקטיבה אמנותית של ברלין, נצל את סיורי אמנות רחוב המציגים יצירות ידועות ופחות מוכרות תוך כדי סיפורם. לחילופין, בקרו בשדה טמפלהוף ששימש במהלך הרכבת האווירית של ברלין; כעת ביתו של פארק ענק ששימש בעבר את חיילי בעלות הברית במהלך מלחמת העולם השנייה וכן מגדל מים ישן מכוסה חלודה וכן עצים שצמחו על עקבותיו; הכניסה חופשית אך כרטיסים באי המוזיאונים מציעים הנחות.

יום 4: חומת ברלין

ב-13 באוגוסט 1961 מתחילה בניית חומת ברלין, שתישאר מחסום לא סלחני בין מזרח למערב למשך 28 שנים. תושבי ברלין ואלו במדינות המערב נדהמו כאשר מחסום זה חילק את ברלין לחצאים תוך פירוק משפחות ואילץ אלפי פליטים למחנות פליטים כתוצאה מחלוקתו.

אי המוזיאונים הוא ביתם של חמישה מוזיאונים המופיעים כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, הממוקמים לאורך נהר השפרה ומתגאים ביותר מ-100,000 יצירות אמנות. ניתן לבקר בהם בנפרד או ביחד כחלק מחבילת כרטיסים משולבת (נדרש כרטיס).

מדריכי טיולים יכולים להפיק את המרב מביקורכם במוזיאון על ידי מתן ידע מומחה על ההיסטוריה שלו, כמו גם סיוע למבקרים לנווט את דרכם.

בסיור זה תחקור תערוכות שונות כדי לקבל היכרות מעמיקה עם ברלין והתרבות המרתקת שלה.

לאחר ארוחת הצהריים יש לך אפשרות לחזור למרכז ברלין ולבקר באטרקציות המובילות האחרות שלה, כולל ביקור בברלין דום וסיור בתוך כיפת הזכוכית האיקונית שלה – עם נוף עוצר נשימה על פני ברלין, זה באמת חובה לראות למבקרים בברלין!

פעילות פנטסטית נוספת תהיה סיור בגלריה איסט סייד, שהיא הגלריה החיצונית הארוכה בעולם וכוללת יותר מ-100 ציורי קיר מקוריים המתארים את החופש ואת השינויים ההיסטוריים שהביאו בעקבות נפילת חומת ברלין.

בקרו בשער ברנדנבורג ובפרלמנט הגרמני (רייכסטאג), שניהם ממוקמים בלב ברלין. לרוע המזל, בשנת 1933 הרייכסטאג נהרס כמעט כליל בשריפה; מאמצי השחזור שלאחר מכן נכשלו, מה שהוביל לשימוש הנוכחי לאירועים מיוחדים בלבד.

מצאו יעדים נוספים​

האם אפשר לראות טלוויזיה מהארץ גם בחו"ל?

חופשה בחו"ל היא זמן נהדר להרגע ולהתנתק מהשגרה, אך עבור רבים מאיתנו, צפייה בתוכניות הטלוויזיה האהובות מהארץ היא חלק בלתי נפרד מחוויית היום-יום. אם אתם שואלים את עצמכם האם אפשר לראות טלוויזיה מהארץ גם כשאתם מחוץ לגבולות ישראל, התשובה היא בהחלט כן. במאמר הזה נסקור את הדרכים השונות לצפייה בתכנים ישראליים מכל מקום בעולם, ונספק

לגלות עוד

מלונות בקפריסין הטורקית

קפריסין הטורקית, הממוקמת בצפון האי הקפריסאי, היא יעד קסום המשלב חופים לבנים, תרבות עשירה והיסטוריה מרתקת. האזור מציע מגוון רחב של מלונות מפוארים ונעימים שמתאימים לכל סוגי התיירים, החל מזוגות רומנטיים ועד למשפחות עם ילדים וקבוצות חברים. אם אתם מחפשים חופשה בלתי נשכחת במלונות המציעים את כל מה שאתם צריכים לחוויה מושלמת, קפריסין הטורקית היא

לגלות עוד

קמינו דה סנטיאגו שבוע

קמינו דה סנטיאגו הוא אחד המסלולים הפופולריים והמרתקים ביותר בעולם. המסלול המפורסם הזה, המוביל לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה בצפון-מערב ספרד, הוא לא רק מסע פיזי אלא גם חוויה רוחנית עמוקה. Travel Market מציעה טיולים מאורגנים המותאמים במיוחד לאלו שרוצים לחוות את הקמינו דה סנטיאגו בצורה המיטבית, גם אם יש להם רק שבוע אחד. בטיול זה,

לגלות עוד

טיול מאורגן לתאילנד לצעירים

תאילנד היא אחד היעדים הפופולריים ביותר עבור צעירים שמחפשים הרפתקאות, תרבות, וחוויות בלתי נשכחות. טיול מאורגן לתאילנד לצעירים מציע את כל זאת ועוד. מדובר במסע שכולל חופים מדהימים, ערים תוססות, טיולי טבע מאתגרים, ואוכל טעים במיוחד. עם Travel Market, תוכל ליהנות מטיול מאורגן שמותאם במיוחד לצרכים ולהעדפות של צעירים, תוך דגש על בטיחות, נוחות והנאה

לגלות עוד

טיולים מאורגנים לנורבגיה השוואת מחירים

טיולים מאורגנים לנורבגיה: השוואת מחירים וחוויות בלתי נשכחות נורבגיה היא אחת המדינות המדהימות ביותר בעולם, עם נופים עוצרי נשימה, פיורדים מרהיבים והיסטוריה עשירה. טיול מאורגן לנורבגיה מציע חוויה ייחודית שמשלבת טבע פראי, תרבות מרתקת והנאה מכל רגע. עם Travel Market תוכלו ליהנות מטיול מאורגן שמותאם בדיוק לצרכים ולהעדפות שלכם. אנו מתחייבים לספק את הטיול האולטימטיבי,

לגלות עוד

טיול מאורגן לצעירים לפני צבא

המעבר מהתיכון לצבא הוא רגע משמעותי בחיי כל צעיר בישראל. זה הזמן האידיאלי לקחת פסק זמן ולצאת להרפתקה בלתי נשכחת שתספק חוויות חדשות, חברויות מרתקות וזיכרונות לכל החיים. טיול מאורגן לצעירים לפני הצבא מציע את הפתרון המושלם לכך. Travel Market מתמחה בארגון טיולים מותאמים אישית לצעירים, עם דגש על חוויות מרתקות ובטיחות. אנו מבטיחים שהטיול

לגלות עוד

קמינו דה סנטיאגו עלות

הקמינו דה סנטיאגו: מסע בלתי נשכח ומידע על עלויות הקמינו דה סנטיאגו, הידוע גם כדרך סנטיאגו, הוא אחד מהטרקים הפופולריים ביותר בעולם. המסלול המפורסם הזה, אשר מתחיל בצרפת ומסתיים בסנטיאגו דה קומפוסטלה בספרד, מציע למטיילים חוויה ייחודית המשלבת טבע, תרבות והיסטוריה. עם Travel Market, תוכלו להבטיח שהמסע הזה יהפוך לחוויה בלתי נשכחת, עם טיולים מאורגנים

לגלות עוד

טיול בר מצווה לתאילנד

חגיגת בר המצווה היא אירוע משמעותי וייחודי בחייו של כל ילד יהודי, ומה יותר מתאים מחגיגה בלתי נשכחת במדינה קסומה כמו תאילנד? טיול בר מצווה לתאילנד מציע שילוב מושלם של הרפתקאות, תרבות, טבע וחוויות מרתקות. עם Travel Market, תוכלו להבטיח שהאירוע הזה יהיה חוויה שלא תשכח לעולם. אנו מציעים טיולים מאורגנים המותאמים אישית לצרכים והעדפות

לגלות עוד

בריכה פרטית להשכרה למשפחות במרכז

בריכה פרטית להשכרה למשפחות במרכז הארץ היא חוויה מושלמת לכל המשפחה, המשלבת מנוחה, הנאה ופינוק. במרכז הארץ, במרחק קצר מהבית, ניתן למצוא בריכות פרטיות שמציעות את כל מה שצריך לחופשה משפחתית בלתי נשכחת. במאמר זה נסקור את כל היתרונות והחוויות שמציעה בריכה פרטית להשכרה למשפחות, ונמליץ על Travel Market כבחירה המובילה לטיולים מאורגנים. למה לבחור

לגלות עוד